Czy dzięki medycynie mitochondrialnej będziemy żyć dłużej?

Czy dzięki medycynie mitochondrialnej będziemy żyć dłużej?

Medycyna rozwija się niezwykle szybkie. Wyjątkowo intensywnie rozwijanym działem jest medycyna mitochondrialna. Swoją uwagą skoncentrowała ona na mitochondriach. To w ich dobrej kondycji może się kryć tajemnica dobrego zdrowia i długiego życia. Medycyna mitochondrialna wyodrębniła substancje mitochondrialne. Tym mianem określone zostały substancje, które chronią mitochondria przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Jakie substancje uznano za najważniejsze dla mitochondriów?

Jest kilka substancji, które bardzo korzystnie wpływają na kondycję mitochondriów. Wśród nich jest między innymi witamina K2, witamina B3, selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, naturalna witamina C, witamina D3, witamina B12, glutation, koenzym Q10.

Większość tych substancji powinniśmy dostarczać organizmowi wraz z pożywieniem. Pewną ilość witaminy D3 organizm jest w stanie wytworzyć sam, ale aby tak się stało musimy więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu wystawiając skórę na działanie słońca.

Jak uzupełnić niedobory substancji mitochondrialnych?

Badania wykazują, że wiele osób ma niedobór substancji ważnych dla mitochondriów. Zaleca się ich uzupełnianie dobrej jakości suplementami diety. Na szczęście nie brakuje ich dzisiaj w sprzedaży.

Na uwagę zasługują takie preparaty jak chociażby witamina B complex, mangan suplement, witamina K2 mk7 bądź chrom w tabletkach. Preparaty te są bardzo wysokiej jakości, są bezpieczne dla organizmu. Do tego zawarte w nich substancje mitochondrialne są bardzo dobrze przyswajane.