Skuteczne preparaty z witaminą C

Skuteczne preparaty z witaminą C

Medycyna mitochondrialna to nowy, ale niezwykle dynamicznie rozwijany dział medycyny. Medycyna mitochondrialna jest skoncentrowana na mitochondriach. Wskazuje więc, że to od dobrej kondycji mitochondriów zależy kondycja zdrowotna całego organizmu. W związku z tym wyodrębnia substancje mitochondrialne, które pomagają utrzymać mitochondria w dobrej kondycji. Jedna z tych substancji to witamina C. Jest ona dzisiaj dostępna także jako naturalna witamina C.

Substancje mitochondrialne, które zostały poznane

No kondycję mitochondriów wpływa szereg różnorodnych substancji, witamina C jest tylko jedną z nich. Do substancji mitochondrialnych zaliczane są także: witamina K2, witamina B3, selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, witamina B12, koenzym Q10. Substancje mitochondrialne dostępne są w postaci złożonych preparatów wysokiej jakości takich jak na przykład witamina B complex.

Substancje mitochondrialne zawierają również inne suplementy diety, na przykład witamina K2 mk7, mangan suplement czy chrom w tabletkach.

Witamina C: wyjątkowo skuteczny preparat

Naturalna witamina C to wysokiej jakości preparat zawierający doskonale dobraną dawkę witaminy C. Jest to preparat wyróżniający się tym, że zawiera witaminę C długo uwalnianą. Dzięki temu naturalna witamina C może zostać wykorzystana przez organizm wyjątkowo skutecznie. Witamina C pomaga między innymi wzmocnić odporność organizmu. Warto ją suplementować zwłaszcza zimą i wczesną wiosną, gdy jemy mniej świeżych warzyw i owoców.