Zwróć uwagę na odpowiedni poziom witaminy K2

Zwróć uwagę na odpowiedni poziom witaminy K2

Witamina K2, jak i związana z nią witamina K2 MK7, niepodważalnie pełni bardzo ważną funkcję w naszym organizmie. NIe tylko dobrze działa ona na nasze kości, ale i dba o wszystkie procesy, związane z krzepnięciem krwi. To dzięki niej wapń nie odkłada się w układzie krążenia, a dostarczany jest tam, gdzie powinien.

O jej właściwy poziom dbamy dzięki zbilansowanej oraz pełnowartościowej diecie, jak i przy wsparciu suplementacji, która oprócz witaminy K2 MK7, może obejmować między innymi selen, l karnitynę, kwas alfa liponowy, chrom, mangan, czy też witaminę B complex, B3, D3, B12, jak i glutation. Przy każdym z tych przypadków zawsze warto zapoznać się z treścią zawartą na ulotce, jak i przybliżyć sobie podstawowe informacje na temat danej substancji. Dzięki temu wpisowi dowiesz się, czym objawia się niedobór witaminy K2. 

Niedobór witaminy K – czym się objawia

Brak zbilansowanej diety, różnego typu kuracje antybiotykowe bądź też zażywanie dużej ilości leków może prowadzić do wyniszczenia bakterii, odpowiedzialnych za produkowanie witaminy K w naszym organizmie. Po czym poznać, że cierpimy na jej niedobór? Wystarczy bacznie przyjrzeć się własnemu ciału. Jeżeli zauważymy, że od lekkiego uderzenia pojawiają się siniaki, rany oraz zacięcia bardzo długo się goją i zaczynają pojawiać się problemy związane z biegunką, czy też obfitą miesiączką, oznaczać to może, że w nasz organizm cierpi na niedobory witaminy K2.

Prowadzić to może do cięższych, niepożądanych dolegliwości. Wapń, zamiast trafiać do kości, zaczyna dostawać się do tętnic, co może wywołać liczne choroby. Dlatego też warto to skontrolować. W razie niedoboru witamina K2 MK7, która jest łatwo przyswajalna przez nasz organizm, może pomóc w regulacji tego składnika. 

Kiedy witamina K2 jest najlepiej przyswajalna? 

Jeżeli zdecydujemy się na suplementację witaminy K2 musimy pamiętać o tym, że rozpuszcza się ona w tłuszczach. Dlatego też warto ją spożywać podczas posiłków, w których się on znajduje. Dzięki temu witamina K2 MK7, mimo wysokiej przyswajalności, jeszcze lepiej będzie oddziaływać na nasz organizm